Kasa fiskalna dla mechanika w 2015 roku

Kasa fiskalna dla mechanika
Kasa fiskalna dla mechanika

Wraz z początkiem roku weszły w życie duże zmiany dla podatników. Dotyczą one stosowania kas fiskalnych. Urządzenia rejestrujące sprzedaż będą musieli wprowadzić  m.in. fryzjerzy, kosmetyczki, lekarze, dentyści, prawnicy oraz mechanicy. W przypadku te ostatniej grupy nieistotne czy prowadzą warsztat samochodowy, wulkanizację czy stację diagnostyczną. Ponadto bez względu na wysokość rocznego obrotu czy ilość świadczonych usług kasa będzie obowiązkowa. Kwestię tę reguluje nowe rozporządzenie Ministra Finansów, które weszło w życie 1 stycznia 2015 roku.

Nowe rozporządzenie

Kasa fiskalna dla mechanika będzie obligatoryjna zgodnie z zapisem w nowym rozporządzeniu Ministra Finansów. Zwolnieni z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży za pomocą kas rejestrujących tracą osoby świadczące następujące usługi: naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów – dotyczy również naprawy, zakładania, bieżnikowania i regenerowania opon; wymiany opon lub kół w pojazdach silnikowych i motorowerach, w zakresie badań i przeglądów technicznych pojazdów. Mechanicy mają dwa miesiące na zakup urządzeń, czyli do 1 marca 2015 roku.

Kasa odporna na zabrudzenia

Kasa rejestrująca do warsztatu samochodowego powinna być nowoczesna i dostosowana do pracy w niełatwych warunkach. Powinna być odporna na różnego rodzaju zabrudzenia i wyposażona w wodoszczelną klawiaturę. kasa fiskalna dla mechanika powinna posiadać wydajny akumulator pozwalający na pracę bez podłączania do źródła energii przez długie godziny. Ponadto powinna być łatwa w obsłudze i wyposażona w elektroniczną kopię paragonów. Dzięki temu unikniemy  gromadzenia rolek papieru i wszystko zapisze się w pamięci kasy.

Zwrot do 700 zł

Nabywając pierwsze urządzenie fiskalne możemy skorzystać z odliczenia. W urzędzie skarbowym uzyskamy zwrot kosztów za zakup sprzętu typu kasa fiskalna dla mechanika. Wynosi on 90 % cenny netto, ale kwota zwrotu wynosi maksymalnie 700 zł. Chcąc otrzymać zwrot należy co najmniej raz na dwa lata zrobić przegląd urządzenia.